Zabawy na śniegu
Kto z nas nie lubi poszaleć na śniegu? Wspomnienia z dzieciństwa biorą często górę nad rozsądkiem, gdy spadnie bały puch. Jeśli ma się małe dziecko, wyrażanie radości z padającego śniegu jest obowiązkowe.

Dzieci lubią śnieg. Nie zabraniajmy im więc zabaw – oczywiście w ramach bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Ulubione zjazdy na sankach to fajna zabawa. Dla każdego w każdym wieku to przyjemność i zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Można zjeżdżać z górki ale można sanek użyć zamiast wózka – a z pewnością będzie to dla dziecka duża atrakcja. Pamiętać jednak trzeba o tym, by malucha ciepło ubrać, otulić kocem. Sanki są najlepsze z oparciem, wygodne. Nie polecam również zbyt długiego jeżdżenia tym środkiem transportu.

Jeśli mamy okazję to zabierzmy dziecko na kulig. To wyjątkowe przeżycie i kontakt z naturą to wspaniała rozrywka dla każdego. Oczywiście porę i czas trzeba dobrać do wieku dziecka. Zawsze trzeba mieć ze sobą termos z gorącą herbatą, chronić szczególnie dłonie i stopy, bo na takich przejażdżkach one najbardziej marzną.

Popularny bałwan też może być za każdym razem inny i ciekawy. Przecież nie zawsze musi składać z dwóch lub trzech kulek. Poruszmy wyobraźnię. Niech będzie inny niż przeciętne bałwany. Dodajmy mu czapkę, szalik, rękawiczki, ozdoby, wykorzystajmy wszystko co będzie pod ręką. Jeśli mamy możliwość postawienia bałwana przed oknem swojego mieszkania to jest to dodatkowa atrakcja. Można będzie go obserwować cały czas. Jeśli mamy ogród – znajdźmy w nim odpowiednie miejsce dla śniegowego gościa. Może schowajmy go pod krzewem, może osłońmy starym parasolem. Ulepionego na dworze bałwana można też przenieść na balkon. Malutki zmieści się w zamrażalniku. Sprawimy dzieciom wielką radość bałwanem na wyciągnięcie ręki.

Ze śniegu można też stawiać budowle, lepić potwory, budować mury, za którymi można się schować.

Popularne śnieżki to fajna zabawa, ale lepiej nie rzucać nimi w siebie. Zorganizujmy zawody w rzucaniu nimi do celu lub na odległość.

Na śniegu można także „rysować”. Odbijanie orłów może skończyć się przemoczonym ubraniem i chorobą. Zamiast tarzać się w mokrym puchu lepiej po prostu wydeptać różne formy. W ten sposób mogą powstawać nie tylko orły ale i inne kształty, ptaki, zwierzęta i wszystko na co tylko będziemy mieć pomysł. Możemy je dodatkowo ozdobić patyczkami, kamykami czy nawet żwirem lub wiórami. W ten sposób można też bawić w gry, które w czasie lata wymagają rysowania na asfalcie. Jeśli można przenieść je w zimowe realia, oczywiście warto spróbować.

Jazda na nartach, desce czy na łyżwach to już umiejętność, która powinna być kształcona pod okiem specjalistów. Z pewnością to bardzo wskazane dyscypliny sportu dla dzieci i dorosłych. Wzmacniają mięśnie i stawy, poprawiają ogólną kondycję organizmu, uodparniają. Poza tym możemy podziwiać wspaniałe widoki, a także miło spędzić czas w towarzystwie kolegów lub rodziny. Wspólny wyjazd w góry nabiera wtedy barw i znaczenia. O ile jeździć na łyżwach można cały rok na sztucznych lodowiskach, to jednak nie przegapmy okazji, gdy możemy założyć je i pomknąć po lodzie wśród naturalnej, zimowej scenerii.

Nie marnujmy okazji do uprawiania sportów zimowych i wykorzystajmy dobrze to co daje nam pogoda.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych