Dla przedszkolaka
Nie ma nic gorszego niż znudzony i nieznośny przez to przedszkolak! Często rodzice mają pretensje do dzieci, że niewłaściwie się zachowują. Nie zdają sobie jednak sprawy  z tego, że to głównie oni stoją za niegrzecznym zachowaniem swojego podopiecznego.

Częsty brak czasu dla dziecka sprawia, że pociecha dopomina się go, sprawiając liczne problemy. W końcu jakoś musi zwrócić na siebie uwagę. Nawet jeżeli rzadko przebywasz w domu, a na zabawę nie masz zbyt wiele czasu, to postaraj się zrekompensować utracone chwile. Ciekawe, rozwijające zabawy to genialny pomysł na spędzenie np. sobotniego popołudnia.

Jakie zabawy wybrać?

Tradycyjna zabawa w chowanego to stara i sprawdzona forma aktywności. Dziecko przede wszystkim kombinuje, zastanawia się gdzie schował się jego rodzic, czy kolega. Bardzo często rozwija się także ruchowo. W końcu ta zabawa polega m.in. na bieganiu.

Nie tylko rozwój fizyczny jest ważny. Istotne jest także zaszczepianie pasji i zainteresowań. Warto po prostu porysować z dzieckiem. Pamiętajcie, że na tym etapie wszystkie rysunki musza się Wam podobać. Bardzo łatwo zrazić dziecko. Malowanie farbami, rysowanie kredkami, węglem, czy lepienie z plasteliny to tylko nieliczny pomysły na spędzenie czasu. Nie tylko pociecha będzie w niebo wzięta. Wy także będziecie mieli dobrą zabawę. Nie zapominajcie o modelinie. Stwórzcie z dzieckiem modelinowe zwierzątka do ogrodu, kubeczki i miski na stół do domku dla lalek, grzechotkę dla dziecka lalki, czy rzeźbę. Upieczcie w piekarniku lub ugotujcie w wodzie. Dziecko będzie miało prawdziwe przybory, a Wy będziecie mieli całą masę radości i zaoszczędzicie pieniądze. Przedszkolaki bardzo lubią urządzać domki lalek. Zorganizowanie więc prawdziwych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku, właśnie z modeliny może jeszcze bardziej pobudzić dziecięcą wyobraźnię! Spróbujcie wspólnie uszyć np. zasłonki do domu lalek, kołderkę. Użyjcie starych poszewek lub skrawków materiału. Zrobienie takich przedmiotów nie zajmuje dużo czasu, a zadowolenie Waszej pociechy będzie bezcenne.

Biżuteria dla małej damy

Kolejny pomysł na zorganizowane czasu to stworzenie korali o bransoletek. Jeżeli macie w domu małą strojnisię, to kupcie jej zestaw kolorowych koralików. Niech pod okiem rodziców tworzy bransolety i naszyjniki. To proste zajęcie, pobudza wyobraźnie i pokaże, że nie wszystkie kolory do siebie pasują.

Dzieci wówczas mają szansę na podkreślenie swojej indywidualności.

Rozwijanie wyobraźni może odbywać się na wiele sposobów. Dla małych odkrywców, którzy uwielbiają zwierzątka można stworzyć ogromnego słonia. Nie jest to szczególnie trudne. Wystarczą dwa duże, postawione na siebie kartony, połączone rolki po papierze toaletowym na trąbę i przyczepione do górnego pudełka, wycięte z brystolu uszy. Oczywiście przydadzą się też kredki i flamastry. W końcu słoń musi mieć oczy i uśmiech.

To zabawa wykorzystywana przez polskie przedszkolanki. Znakomicie się sprawdza.

Kolejnym krokiem do rozwoju dziecka jest zabawa w szkołę. Dorosły jest nauczycielem, a maluch uczniem. Uczy się ciekawych rzeczy podczas lekcji w szkole i trochę widzi, co czeka go w przyszłości. Ważne jest więc by pokazywać stronę z miłej lecz lekko wymagającej strony.

Każda pozytywna forma aktywności, w którą włączamy dziecko niesie za sobą jakieś korzyści. Postarajcie się przemyśleć zabawę wcześniej, by wybrać tylko te, które bawią i uczą.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych